Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-09-2021 00:57   Güncelleme : 11-09-2021 00:57

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ORHAN SARI’YA ZİYARET

​ ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ORHAN SARI’YA ZİYARET   Çorum İl ve İlçe Ziraat Odası Başkanları İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı’yı ziyaret ettiler

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ORHAN SARI’YA ZİYARET

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ORHAN SARI’YA ZİYARET

 

Çorum İl ve İlçe Ziraat Odası Başkanları İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı’yı ziyaret ettiler. Ziraat Odası Başkanları ile yapılan toplantıda ilimizin tarımsal durumu değerlendirildi.

 Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan İl Müdürü Sarı, “İlimizdeki ziraat odaları başkanları ile tarım sektörüne ilişkin konuları ele aldık. Bugün burada aynı masa etrafında toplanıp tarımsal konuları konuşmak, çözüm önerilerini hep beraber değerlendirmek çok önemli, ilimizin tarım sektörü adına çok anlamlı ve değerli. Tarımsal üretimde yaşadığımız sorunlar başta olmak üzere, her konuda birlikte hareket edebildiğimiz takdirde tüm sorunlarımızı kolayca çözüme kavuşturabiliriz. Tüm sektörlerde olduğu gibi tarım sektöründe de girdi maliyetini azaltmak, verimi ve karlılığımızı arttırmak, çevreyi korumak, uluslararası rekabette maliyetleri düşürerek pazar kaybetmemek adına, akıllı tarım uygulamalarını kullanmak son derece önemlidir. Sivil toplum örgütleri,  tarımsal oda ve birliklerle yakın çalışmayı çok önemsiyoruz, şu ana kadar hep yakın çalışmalar yaparak üreticilerimize daha iyi hizmet etmeyi gaye edindik. Kurum olarak üreticilerimizin her zaman yanındayız. Üzerimize düşen her türlü desteğe her zaman hazırız. Ziraat odalarımızla daha yakın iş birliği içerisindeyiz. Tarım şehri olan ilimizde bu yılda farklı çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflere hep birlikte ulaşabilmemiz için kapımız her zaman olduğu gibi tüm paydaşlarımıza daima açıktır.” dedi.