Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-02-2022 23:00   Güncelleme : 07-02-2022 23:00

ÜRETİCİLERE 90 BİN DEKARLIK TOHUM DESTEĞİ

ÜRETİCİLERE 90 BİN DEKARLIK TOHUM DESTEĞİ

ÜRETİCİLERE 90 BİN DEKARLIK TOHUM DESTEĞİ

ÜRETİCİLERE 90 BİN DEKARLIK TOHUM DESTEĞİ

DOLUDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE DESTEK

 

Afet gören köylerin Muhtarları ve Ziraat Odası Delegeleri ile birlikte İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI, Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet SAYAN, Pankobirlik Başkanı Ahmet PEHLİVAN ve  Karadenizbirlik Kooperatif Başkanı Ali BARDAKÇI’nın katılımı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış konuşması yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI; Cumhurbaşkanlığı Afet İşlerinden 5 milyon TL. ödenek geldi. Bu ödeneğe Yağlık Ayçiçeği tohumu alarak dolu ve sel baskınlarından zarar gören üreticilere dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda Çorum Merkez ve İlçelerinde 48 köyde doludan zarar gören çiftçilere nasıl dağıtım yapacağımızı belirleyeceğiz. Burada sizlerin görüşleri önemli. Kurum olarak en iyiyi ve en güzeli yapmaya gayret gösteriyoruz. Dedi.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet SAYAN; Buradan Sayın Valime, Milletvekillerimize ve Ak Parti İl Başkanımıza teşekkür ederim. Bu süreçte ödeneğin gelmesini bizzat takip ettiler. Dolu afetinden zarar gören çiftçilere Ayçiçeği tohumu dağıtarak bir nebze olsun katkı sunmayı hedefledik. Üreticilerimiz adına bu desteğin Çorum’a gelmesine katkı sunan herkese teşekkür ederim. Dedi.

İyi dilek ve temennilerle toplantı sonlandırıldı.