Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-06-2021 22:32   Güncelleme : 28-06-2021 22:32

TARIM ALANLARINI DOLU VURDU

​ DOLU YAĞAN ALANLAR İNCELENDİ   TARIM ALANLARINI DOLU VURDU   İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı ve Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan cumartesi günü dolu yağışından zarar gören Ovasaray köyü çiftçilerini ziyaret ederek dolu hasarı gören alanlarda incelemelerde bulundu

TARIM ALANLARINI DOLU VURDU

DOLU YAĞAN ALANLAR İNCELENDİ

 

TARIM ALANLARINI DOLU VURDU

 

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı ve Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan cumartesi günü dolu yağışından zarar gören Ovasaray köyü çiftçilerini ziyaret ederek dolu hasarı gören alanlarda incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Sarı’ Ovasaray ve bazı köylerimizde maalesef bir hafta içerisinde dolu yağışından kaynaklı afet yaşandı. Ben burada zarar gören bütün çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Zarar gören alanların tespitlerini kurum olarak gerçekleştirdik. Biz sürekli Valimiz ve Milletvekillerimizle istişare halindeyiz. Buralara ne gibi yardımlar yapabiliriz noktasında hemfikiriz. Bu yıl malum kuraklık ile karşı karşıyayız. Bir de buna dolu afeti de eklendi. Üreticilerimiz ile zor bir yıl yaşıyoruz. Devlet olarak üreticilerimizin hizmetindeyiz.’ Dedi.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ziyarette ‘Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dedi. Zor bir yıl yaşıyoruz. Allah yardım etsin, beterinden korusun. Devletimiz güçlü, bir nebze de olsa yaraların sarılmasını istiyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin gayretine şahidim.’ Dedi.