Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-06-2021 16:46   Güncelleme : 29-06-2021 16:46

SÜT SAĞIM MAKİNASI KULLANIMI VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

​ SÜT SAĞIM MAKİNASI KULLANIM VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ   İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Hay

SÜT SAĞIM MAKİNASI KULLANIMI VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

SÜT SAĞIM MAKİNASI KULLANIM VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

 

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Hay. Sağ. Yet. ve Su Ürün. Şub. Müdürü Mustafa Özankaralı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Arzu Özkader’ in katılımı ile süt sağım makinası alacak üretcilerimize süt sağım makinası kullanımı ve hijyeni eğitimi verildi.

Eğitimin amacı hakkında bilgi veren İl Müdürü Orhan Sarı; Süt sığırcılığının genelde küçük aile işletmeciliği halinde yapıldığından makineli sağım sayesinde süt sağım işlemi daha kısa sürede tamamlanacak, iş gücü büyük oranda azalacak, süt verimi artacak ve elde edilen süt, daha temiz ve hijyenik olacaktır. Doğru malzemelerle, doğru şekilde temizlik ve dezenfeksiyonun yapılmasını sağlayarak elde edilen sütün kalitesini zedelememek, ürünümüze yanlış temizleme malzemeleri ile zararlı kalıntı bulaştırmamak ve doğru dezenfeksiyon ile makinamızın kullanım ömrünü uzatmak temel amacımızdır.” dedi.

İl Müdürü Orhan Sarı; Eğitime katılan üreticilerimize katılımlarından dolayı teşekkür etti