Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-02-2022 23:00   Güncelleme : 07-02-2022 23:00

KOYUNDA 3. ISLAH BAŞLIYOR

KOYUNDA 3. ISLAH BAŞLIYOR

KOYUNDA 3. ISLAH BAŞLIYOR

KOYUNDA 3. ISLAH BAŞLIYOR

AMAÇ; İLİMİZDEKİ KOYUN IRKINI GELİŞTİRMEK

ÜRETİCİLERİMİZLE GÜÇLÜYÜZ

 

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde İlimizde uygulanacak koyun da ıslah projesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI, Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Birol ALANBAY ve 44 Üretici katıldı.

Proje hakkında konuşma yapan İl Müdürü Orhan SARI; Bu proje ilimiz için çok önemli. Bir yıldır bunu Çorum’a kazandırmak için Birlik Başkanı Birol ALANBAY ile birlikte yoğun mesai harcadık. Üçüncüsü olan koyun ıslah projesini 44 Üretici ve 6000 koyunda uygulamaya başlıyoruz. Amacımız koyun ırkını geliştirerek, kaliteyi ön planda tutarak, Pazar değerinin üzerinde satış yaparak Üreticilerimize katkı sunmayı hedefliyoruz. Islah da hedeflediğimiz noktaya gelirsek bölgemizin cazibe merkezi olarak Çorum’u öne çıkarmak dedi.

Çorum Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Birol ALANBAY; Bu projenin Çorum’a gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Amacımız alnımızın akıyla bu projeyi hedefe ulaştırmak. Bakanlığın söz edeceği ve örnek göstereceği bir projeyi üreticilerimizle beraber yürütmek. Ben Birlik Başkanı olarak her zaman üreticilerimizin hizmetindeyim dedi.