Yaşam
Giriş Tarihi : 05-09-2021 17:50   Güncelleme : 05-09-2021 17:50

Çorum Oto Ekspertiz

Teknik cihaz ve araç, gereçlerle incelenmeye alınan araçların uzmanlar tarafından ayrıntılı bir biçimde raporu tutulur

Çorum Oto Ekspertiz

Teknik cihaz ve araç, gereçlerle incelenmeye alınan araçların uzmanlar tarafından ayrıntılı bir biçimde raporu tutulur. Tutulan bu raporda aracın her türlü hasar kaydı, yıpranma durumuna göre fiyat aralığı ve değiştirilen parça olup olmadığı tespit edilmektedir. Oto ekspertiz işleminin son aşamasında detaylı bir rapor sunumu ile yazılı bir bilgi kişiye aktarılmaktadır.

Neden Oto Ekspertiz İşlemi Yapılmadan Araç Alınmamalıdır?

İkinci el araç satımında öğretmenden yepyeni az kullanımdan geçmiş, memurdan temiz araç satılır ve bakımları zamanında yapılmıştır gibi ibareler geçen ilanlar günbegün artmaktadır. Bu gibi ibarelerin etkisinde kalarak oto ekspertizden geçmeyen araçları satın alan insanlar işin sonunda hasar kaydının olmadığı, herhangi bir masraf gerektirmediği, aracın tüm bakımlarının yapıldığı ve daha önce hiç kaza yapılmadığı iddialarının tersi ile karşılaşabilirler. Bu açıdan aracın oto ekspertizden geçmesi önem arz etmektedir.

Çorum Oto Ekspertiz

Eski hizmet seçeneklerinden olan yüzeysel kaporta tanıma işlemi ve yaklaşık yüzde ile motor tanıma işlemleri modern çağın dijitalleşmeye başlamasıyla artık kullanılmamaya başlandı. Kaliteli ve güvenli bir hizmet anlayışı ile sürdürdüğümüz bu hizmette yeni nesil cihazlar ve bilgisayarlı sistemimizi kullanarak araç tanıma işlemini yapmaktayız. Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi kapsamında Çorum oto ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

Çorum oto ekspertiz işlemine başvurmadan önce istediğiniz bir zaman dilimini seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti önemli olmakla birlikte oto ekspertiz hizmeti sayesinde yüzde yüz bir oran ile aracınızın tanınmasını sağlayabiliyoruz. İkinci el araç alımında tecrübeli uzmanlarımızın görüşü ön planda olup çözüm odaklı hizmetler sunmaktayız.

Oto Ekspertiz Hizmetimizde Uygulanan Testler 

Oto ekspertiz hizmetimizde kullanılan teknolojik araç ve gereçlerin yardımı ile testlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Alanında tecrübeli ve uzman kadromuzla araçların değeri ve kontrolü yapılmaktadır. Oto ekspertiz hizmeti kapsamında gerçekleştirdiğimiz testler şu şekildedir:

1) Aracın Arıza Testi

Son derece kolay yapılabilen arıza testi araca zarar vermeden bilgisayar yardımı ile yapılan test hizmetidir. Aracın arıza testi sonunda farklı yerlerinde arıza olup olmadığı kesin sonuç ile öğrenilir. Hangi işlemlerin yapılması gerektiği ile ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlanır.

2) Aracın Motor Performans Testi

Motor performans testi dinamometre aygıtı ile yapılabilen bir işlemdir. Bu işlem sonucunda aracın motor gücü ve tork değerleri öğrenilmektedir.

3) Boya ve Kaporta Testi

Aracın kaporta kısmı tarama işleminden geçer. Spesifik olarak kullanılan ölçme ekipmanları yardımı ile boya ve kaporta testi yapılır. Bu işlem sonucunda aracın üstünde herhangi bir boya işleminin yapılıp yapılmadığı öğrenilmektedir.

4) Süspansiyon Kontrolü Testi

Süspansiyon kontrolü testi Maha adlı araç ve gerecin desteği ile ölçümler yapıldıktan sonra gerçekleşir. Araba sürüşlerinde farkına varılmayan durumlar bu işlem sırasında ortaya çıkarılmaktadır. Süspansiyon kontrolü testinin son aşamasında sonuca ilişkin rapor hazırlanmaktadır.

5) Araç Alt Aksamının Kontrolü

Aracın altında yer alan aksam zarar verilmeden kaldırılır. Tecrübeli uzman kadromuz tarafından detaylı bir şekilde incelemeye alınır ve kontrolü gerçekleştirilir. Bu inceleme sırasında aracın şasesi, egzoz kısmı, rotlar ve diğer bölümleri kontrolden geçerken araçta yağ sızıntısı olup olmadığı da kontrol edilmektedir.

6) Fren Sağlamlık Testi

Araçta yer alan fren sistemi ve el freni sisteminin performansına gerekli duyulan araç ve gereçler yardımı ile bakılır. Frenler için uygulanan sağlamlık testi, ayrıntılı bir incelemeden geçtikten sonra grafiklere dökülerek değerlendirmeden geçer.

7) Yanal Kayma, Hareket Kabiliyeti ve Rot Balans Testi

Aracın direksiyondaki sapma oranının ne kadar olduğunu belirlemeye yarayan bir test işlemidir. Bu işlem aracın yolda sürüşü esnasında belirlenmektedir. Elde edilmiş değerler ile sapma limiti arasındaki fark üzerinde sonuca ulaşılmakta olup herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilmektedir.

8) Tüm Testlerin Genel Değerlendirmesi

Aracın tüm test işlemleri yapıldıktan sonra sonuçları gösteren detaylı bir ekspertiz raporu hazırlanılır. Hazırlanan rapor, tamamıyla şirketimiz garantili olup Türk Standartları Uygunluk Belgesi altında çıkarılır.

Çorum Airbag Ekspertiz

Çorum airbag bakan ekspertiz firmamızda airbag kontrolü dikkatli ve titizlikle yapılmaktadır. Araç içerisinde önemli bir koruma görevi üstlenen airbagler bir kaza ya da çarpışma esnasında doğru açıla bildiğinden emin olunmalıdır. Çünkü farklı veyahut da başka bir yönden açılma yaparsa basıncı yüksek olacağından korumak yerine daha kötü sonuçlar doğurabilir. Çorum airbag bakan ekspertiz firmamız profesyonel ekibimiz tarafından çok ucuz maliyetlerle araç içinde bulunan basınç ve hacim kontrolü güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Emniyet kemeri kadar hayati önem taşıyan airbagler uzun yolculuklara çıkılmadan önce kontrolden geçmelidir. Aracın içerisine yerleştirilen airbagler her araçta farklı yerlerde konumlandırılmıştır. Yerleştirilen airbagler insan vücudunda kafa, göz boyun ve yüzleri korumak maksadıyla hayati bir öneme sahip olmakla birlikte araç içindeki airbaglere zarar verilmeden son teknoloji profesyonel ekipmanlarla kontrolü yapılmaktadır.