Gündem
Giriş Tarihi : 13-07-2021 15:21   Güncelleme : 13-07-2021 15:21

ÇORUM BELEDİYESİ Yarışma Finalistleri Yunus Emre Kabrini ziyaret etti

Belediyemiz, 2021 yılının UNESCO tarafından Yunus Emre Yılı ilan edilmesinin ardından Yunus Emre temalı etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek “Yunus Emre Şiirleri Okuma Yarışması” düzenledi

ÇORUM BELEDİYESİ Yarışma Finalistleri Yunus Emre Kabrini ziyaret etti

Belediyemiz, 2021 yılının UNESCO tarafından Yunus Emre Yılı ilan edilmesinin ardından Yunus Emre temalı etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek “Yunus Emre Şiirleri Okuma Yarışması” düzenledi. Yarışma finalistleri Yunus Emre Kabri, Eskişehir ve Ankara gezisiyle ödüllendirildi.

Türk İslam âleminin ve Tasavvuf edebiyatının en büyük şairlerinden, aşk ve gönül adamı, sevgi menbaı Yunus Emre’nin bu yıl vefatının 700. Yılı ülke ve dünya çapında anılmaya devam ediyor. 2021 yılının Yunus Emre Yılı ilan edilmesinin hemen ardından belediye olarak şehrin kültür hayatına yön veren “Şehir Defteri” dergisinin Yunus Emre Özel Sayısını çıkarttıklarını belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Yunus Emre bizim için önemli bir tasavvufçu, önemli bir edebiyatçı. Bu değer, 2021 yılında dünyaca kabul edildi. Çorum Belediyesi olarak birden fazla Yunus Emre temalı etkinlik düzenledik. Bunlardan bir tanesi de “Yunus Emre Şiirleri Okuma Yarışması”. Bu yarışmamızın finalistlerini de yarışmanın ruhuna uygun bir şekilde ödüllendirerek Eskişehir’in Mihalıççık İlçesine bağlı Sarıköy’de bulunan Yunus Emre Kabri ve Külliyesine gezi düzenledik. Sonrasında finalistler Ankara’ya geçerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bulunan Millet Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanede bulunan Cihannümâ Salonu, diğer bölümler ve kütüphanede bulunan eşsiz eserler hakkında bilgi aldılar.” dedi.

Bu yarışmanın ve ödülünün çok güzel geri dönüşlere vesile olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, belediye olarak bu tarz gönüllere hitap eden yarışma ve etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.