Gündem
Giriş Tarihi : 02-10-2021 06:05   Güncelleme : 02-10-2021 06:05

ÇORUM BELEDİYESİ Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri’nin Kursları Tanıtıldı

Belediyemizin Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri’nin kursları tanıtıldı

ÇORUM BELEDİYESİ Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri’nin Kursları Tanıtıldı

Belediyemizin Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri’nin kursları tanıtıldı. Kadeş Barış Meydanı’nda açılan tanıtım sergisinde kurslarda hazırlanan ürünler görücüye çıktı.

Belediyemizin şehrin farklı yerlerinde açtığı kadın kültür merkezlerinde el sanatları, dikiş-nakış, müzik, spor, dil, bilgisayar, diksiyon, güzellik, saç bakım ve yemek kursları verilirken kadınlar ­çeşitli alanlarda hem eğitim görüyor hem de meslek sahibi olabiliyor.

Kadınlara ilgi ve yeteneklerini geliştirme fırsatı sunan Belediyemiz, açtığı kurslarla kadınlara üretim yapma ve aile ekonomisine katkıda bulunma fırsatı da sunuyor.

Belediyemizin Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Gülhan Cevher, 8 kültür merkezinde ve 70’e yakın branşta kurs verildiğini açıkladı.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri’nin Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlediği tanıtım etkinliğine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın da katıldı. Stantları ziyaret eden Feyza Aşgın, kursiyerlerle ve usta öğreticilerle sohbet ederek kurslarla ilgili bilgi aldı.

Feyza Aşgın, ayrıca iğne oyası yarışmasında dereceye giren kursiyerlere hediye takdim etti.