Gündem
Giriş Tarihi : 02-10-2021 15:28   Güncelleme : 02-10-2021 15:28

ÇORUM BELEDİYESİ “Çorum’dan Telebyad’a Kardeşlik Köprüsü’’

Belediyemiz, Çorum İl Müftülüğü Diyanet Vakfı Çorum Şubesi aracılığıyla Telebyad’a yardım tırı gönderdi

ÇORUM BELEDİYESİ “Çorum’dan Telebyad’a Kardeşlik Köprüsü’’

Belediyemiz, Çorum İl Müftülüğü Diyanet Vakfı Çorum Şubesi aracılığıyla Telebyad’a yardım tırı gönderdi.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın’ın da katıldığı yardım kampanyasına Kadın Kültür Merkezlerinden kursiyerler de destek verdi.

Nerede dara düşen yardım eli bekleyen varsa orada yardım için Türkiye’nin olduğunu belirten Feyza Aşgın, “Çorum Belediyesi ile Çorum İl Müftülüğü Diyanet Vakfı Çorum Şubesi öncülüğünde Çorum’dan Telebyad’a Kardeşlik Köprüsü sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında hayırseverlerimizin katkılarıyla toplanan insani yardım malzemelerini Telebyad’a uğurluyoruz” dedi.

Telebyad’da yapılan yetimhane için anasınıfı malzemeleri, kırtasiye malzemesi, kreş için halı, örgü oyuncak, çocuk kıyafetleri, oyun odası malzemeleri, doğum yapan kadınlar için hastane paketi, gıda kolisi, battaniye, kundak, çadır kent için yetişkin kıyafetler, 2 çamaşır makinesi, ütü, ütü masası gibi malzemelerin yer aldığını belirten Feyza Aşgın, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Çorum İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik ise, pek çok din görevlisinin bu yardım kampanyası için özveriyle çalıştığını ifade ederek Çorum Belediyesi’ne ve Kadın Kültür Merkezlerindeki yönetici ve kursiyerlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.