Gündem
Giriş Tarihi : 08-12-2021 17:25   Güncelleme : 08-12-2021 17:25

ÇORUM BELEDİYESİ “Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi İçin İmzalar Atıldı

“Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi İçin İmzalar Atıldı

ÇORUM BELEDİYESİ “Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi İçin İmzalar Atıldı

Çorum’da “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi için imzalar atıldı. Gençlere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması hedeflenen proje Belediyeniz, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Memur-Sen tarafından yürütülecek.

Bu yıl üçüncüsü uygulanacak olan projede 100 öğretmen görev alacak. Her öğretmenin sorumlu olduğu 10’ar kişilik gruplardan oluşan toplam 1000 öğrenci, belirlenen kitapları okuyarak kompozisyon hazırlayacak. Bu kompozisyonlar öğretmenler tarafından incelendikten sonra dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile proje tamamlanacak.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaptığı açıklamada geçmiş yıllarda uygulanan projeyi bu yıl da devam ettireceklerini belirterek, “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi eğitim hayatına çok büyük katkılar sağlayacak. Proje kapsamında 3 kitap belirlenecek. Bu üç kitabı 10 kişilik gruplar halinde 100 öğrenci okuyarak tahlil yapacak ve kompozisyon hazırlayacak.  Bu projenin en önemli ayağı 100 gönüllü öğretmendir. Bu işe gönül veren gençlerimizin daha güzel yetişmeleri için çaba gösteren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Tekin Çınar da açıklamasında “Öğrencilerimizin bir kitap kurdu olmasını istiyoruz.” dedi. 100 fedakâr öğretmenin gönüllülük esası ile projede görev aldığını belirten Çınar, “Proje ile bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır.” dedi.

Çorum Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek de, “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin eğitime önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi. Kodek, “Hem öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması hem de okuduğunu hayatına nakşedecek şekilde değerlere sahip olması en büyük hedefimiz. Bize her alanda katkı ve destek veren belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.