Gündem
Giriş Tarihi : 15-07-2021 12:53   Güncelleme : 15-07-2021 12:53

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemizden Kurban Bayramı tedbirleri

Belediyemiz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların huzur içerisinde bayramlarını geçirmeleri amacıyla gerekli tüm önlemlerini aldı

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemizden Kurban Bayramı tedbirleri

Belediyemiz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların huzur içerisinde bayramlarını geçirmeleri amacıyla gerekli tüm önlemlerini aldı.

Belediyemizin bayram boyunca Çorum halkının hizmetinde olacağını belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “İlgili birimlerimiz bayram boyunca hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı personelimiz bayram süresince 24 saat görevinin başında olacak. Yine bayram boyunca su arıza, kanalizasyon ve içme suyu arıtma tesislerinde nöbetçi personelimiz hazır bulunacak.” dedi.

Başkan Aşgın, Kurban Bayramında vatandaşların istek ve şikâyetlerini Alo Zabıta 153 ve WhatsApp istek şikayet hattı 0 501 1001919 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

 

Kurban kesim yerleri belirlendi

Belediyemiz, Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlıklarını kesebilecekleri kesim yerlerini belirledi. 9 farklı bölgede yapılacak kesim işlemleri için çalışmalarını hızlandıran belediyemiz, kurban kesim yerlerini arife günü kesime hazır hale getirecek.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle belediyenin kurban kesim yerleri ve bayram tedbirleriyle ilgili çalışmalarını büyük oranda tamamlayan belediyemiz, kurban kesim yerlerini de belirledi.

günü ücretsiz olacak

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Bayramın 1. günü toplu taşımanın ücretsiz olacağını belirtti.

Toplu taşıma araçlarının Kurban Bayramının 1. günü saat 09.00’dan itibaren ücretsiz olarak Çorum halkına hizmet vereceğini belirten Başkan Aşgın, “Toplu ulaşım araçları bayramın ikinci günü saat 08.00’den itibaren hizmet vermeye başlayacak ve 3. gün normal seferlerine devam edecek.” dedi.

 

Arefe günü mezarlıklara otobüs kaldırılacak

Belediyemiz, arefe günü sabah namazından sonra mezarlıklara otobüs kaldıracak.

Arefe günü sabah namazından sonra Ulucami, Kevser Cami, Ejder Cami, Köroğlu Cami, Sarılık Cami, Selimiye Cami, Abdibey Cami, Hz İbrahim Cami, Kafkasevler Cami, Beytepe Cami, Mevlana Cami, Alaaddin Cami, Huzur Cami, Binevler Cami, Buhara Cami, Tevhit Cami,  Garantievler Cami, İmam Hatip Cami, Fatih Sultan Mehmet Cami, Mimar Sinan Cami, Yörükevler Cami, Ehlibeyt Cami ve Esnafevler Cami güzergahından tüm mezarlıklara otobüsler hareket edecek.

 

Mezarlıklar bayrama hazır

Belediyemiz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi mezarlıkları bayram ziyaretine hazırlıyor.

Halil İbrahim Aşgın, “Yeni normalleşme ile Kurban Bayramı öncesinde yoğun bir mezarlık ziyareti olacağını tahmin ediyoruz. Ekiplerimiz mezarlıklarımızda yapılması gereken çalışmaları büyük bir titizlikle yapıyor. Çorum Belediyesi olarak mezarlık ziyaretlerinin sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli tüm önlemleri alıyoruz.” diye konuştu.

 

Valilik ve Belediye halkla bayramlaşacak

Çorum Valiliği ve belediyemiz ortaklaşa bayramlaşma töreni düzenleyecek.

Bayramın 2. Günü 21 Temmuz Çarşamba saat 14.30’da protokolün katılımıyla gerçekleşecek olan bayramlaşma törenine tüm Çorumluları davet eden Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Pandemi sürecinde belki de en çok hasret kaldığımız bayramlaşma geleneğini bu bayram hemşehrilerimizle gidereceğiz. Valilik Hizmet Binası önünde gerçekleşecek bayramlaşma törenine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

.