Gündem
Giriş Tarihi : 08-10-2021 14:25   Güncelleme : 08-10-2021 14:25

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemizden 3 Projeye Destek

Belediyemiz ve Hitit Üniversitesi işbirliği ile uygulanan “Çorum İçin Bir Projem Var” protokolü kapsamında 3 yeni proje kabul edildi

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemizden 3 Projeye Destek

Belediyemiz ve Hitit Üniversitesi işbirliği ile uygulanan “Çorum İçin Bir Projem Var” protokolü kapsamında 3 yeni proje kabul edildi.

Belediyemiz ile Üniversite arasında, Belediyemizin görev ve sorumluluk alanlarına giren konularda, araştırma projeleri, yüksek lisans ve doktora tezleri hazırlanmasına dair ortak hizmet protokolünün 6. döneminde desteklenecek projeler belirlendi.

Hitit Üniversitesi Akademisyenleri tarafından “Çorum İlinin Şehir Pazarlama Potansiyelinin Belirlenmesi”, “Sürdürülebilir Su Tüketimi Davranışı ve Su Ayak İzi Farkındalığı” ve “Çorum Tarih Öncesi Dönem Yüzey Araştırması” konu başlıklarında sunulan projelerin imza törenine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ile proje sahibi akademisyenler katıldı.

ÇORUM BELEDİYESİ TOPLAMDA 22 PROJEYE DESTEK VERDİ

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın yaptığı açıklamada “Çorum İçin Bir Projem Var” çalışmasının altıncı yılında toplamda 22 projeye destek verdiklerini bildirdi.  Başkan Aşgın, “Şehrimizin kültürüne, turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak birçok projeye destek verdik” dedi.

Altıncı başvuru döneminde Hitit Üniversitesi’nin değişik fakülte ve bölümlerinden 10 başvuru yapıldığını belirten Başkan Aşgın, “İki kurum arasında imzalanan protokol gereği, başvuruların değerlendirilmesi için seçici kurul oluşturulmuştur. Seçici kurullar üç farklı sektör için ayrı ayrı oluşturulmuştur. Bu kurullarda, Belediyemizden başvurulan proje konusu ile ilgili Başkan yardımcımızın yanında 2 teknik personelimiz ve Üniversitemizden de 2 akademisyen yer almıştır. Komisyonlarda toplamda 20 kişi yer almış ve uzun bir çalışmanın ardından desteklenecek projeler belirlenmiştir. Bu konuda emek sarf eden tüm kurul üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

3 PROJEYE 50 BİN 150 TL DESTEK

Başkan Aşgın, Kültür, Turizm, Tanıtım, Çevre ve Enerji alanlarıyla ilgili olan 3 proje için akademisyenlere toplam 50 bin 150 TL mali destek sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de açıklamasında Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti. Rektör Öztürk, “Üniversite-Belediye-Şehir bütünleşmesini sağlayan bu projeye emek veren herkese teşekkür ederim. Belediye Başkanımıza, Çorum’un dinamiklerini üretim ve istihdam için bir araya getirmesi ve Çorum’un marka şehir olması içi gösterdiği gayretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“BELEDİYENİN DESTEKLERİ BİZİ MOTİVE EDİYOR”

Projelerin aratarak devam edeceğini ifade eden Rektör Öztürk, “Çorum Belediyesi’nin destekleri bizim için ciddi bir motive kaynağı oluyor. Üretmeyi seven şehrimize akademik olarak katkı sunmak bize gurur veriyor” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve proje sahipleri tarafından sözleşmeler imzalandı.