Gündem
Giriş Tarihi : 31-07-2021 01:20   Güncelleme : 31-07-2021 01:20

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemiz filyasyona desteğini sürdürüyor

Pandemiyle mücadele noktasında yaptığı çalışmalara ek olarak 2020 Aralık ayında taksici esnafını görevlendirerek filyasyon ekibine de destek veren Belediyemiz, 7 aydır devam eden bu desteği uzattı

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemiz filyasyona desteğini sürdürüyor

Pandemiyle mücadele noktasında yaptığı çalışmalara ek olarak 2020 Aralık ayında taksici esnafını görevlendirerek filyasyon ekibine de destek veren Belediyemiz, 7 aydır devam eden bu desteği uzattı.

Pandemi döneminde bir yandan Kovid-19 ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına desteği sürdüren bir yandan da işleri azalan taksici esnafına destek olmak adına 25 taksiyi filyasyon ekibine görevlendiren Belediyemizi bu araçların görev süresini bir kez daha uzattı. Çorum’da vaka sayılarının düşmesinde sağlık çalışanlarının özverili çalışması, hemşehrilerimizin dikkati ve alınan önlemlere riayet etmeleri kadar aşılama oranının yüksek olmasının da etkili olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yardımcımız Lemzi Çöplü, “Pandemi ile mücadelede artık yeni bir döneme girdik. Bu süreçte en önemli unsur aşılama oranlarını artırmak. Bu sebepten filyasyon ekibine verdiğimiz taksici esnafından oluşan araç desteğini bir ay daha uzattık. Çorum’da aşılanma yüzdesinin 69.4’le Türkiye ortalamasının üzerinde olması ve vaka sayısının 100 bine 40,52 ile Türkiye ortalamasının altında olmasının en büyük nedenlerinden biri de filyasyon ekibinin etkin çalışması. Çorum Belediyesi olarak gerek sağlık çalışanlarımıza ve esnafımıza verdiğimiz desteği gerekse pandemiyle mücadele noktasındaki hizmetlerimizi ihtiyaç halinde devam ettireceğiz ve birlikte bu sürecin üstesinden geleceğiz” dedi.