Gündem
Giriş Tarihi : 19-07-2021 20:52   Güncelleme : 19-07-2021 20:52

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemiz, çöp konteynırlarını düzenli olarak yıkıyor

Belediyemiz, daha temiz bir şehir için gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemiz, çöp konteynırlarını düzenli olarak yıkıyor

Belediyemiz, daha temiz bir şehir için gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Temizlikte marka kent unvanı ile çalışmalar gerçekleştiren Belediyemiz, evsel atık konteynırlarını düzenli olarak yıkıyor. Yıkama çalışmaları ile kötü koku ve karasinek oluşumunun önüne geçiliyor.

Konteynırlarda evsel atıklardan meydana gelen asit maddesinden dolayı konteynır dibinde çürümelerin meydana geldiğini belirten Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat, “Bu durum konteynırların ömrünü kısalttığı için bakım maliyetleri artmaktadır. Yıkama çalışması ile asit maddesi giderildiği için çürüme minimize edilerek konteynırların kullanım ömrü uzamaktadır. Düzenli  olarak yaptığımız yıkama çalışmaları ile konteynırları vatandaşlarımızın hizmetine tertemiz bir şekilde sunuyoruz.” dedi.

Özellikle Kurban Bayramı sonrası konteynırlarda meydana gelen kokuyu minimize etmek için ekiplerimiz bayramda ve bayramdan sonrada yoğun bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Su jetleri devrede

Özellikle yaz mevsiminde kaldırımlardaki ağaçlardan düşen meyvelerin ezilmesi ile meydana gelen meyve şilepeleri ve konteynır yerlerinde daha kapsamlı yıkama çalışması yapmak amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine su jeti alındı.

Su jetleri ile kaldırım ve yolların daha temiz olduğunu dile getiren Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat, “Daha temiz bir Çorum için aşkla çalışıyoruz.” diye konuştu.