Gündem
Giriş Tarihi : 16-12-2021 18:23   Güncelleme : 16-12-2021 18:23

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemiz, 2021’de binlerce kişinin gönlüne dokundu

Belediyemiz, 2021’de binlerce kişinin gönlüne dokundu

ÇORUM BELEDİYESİ Belediyemiz, 2021’de binlerce kişinin gönlüne dokundu

Belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projeler 2021’de binlerce kişinin gönüllerinde yer edindi.

Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla gönül belediyeciliği alanındaki çalışmalara önem verdiklerini belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar geçen süreçte hemşehrilerimize hizmet götürüyoruz. Kimin neye ihtiyacı varsa kim nerede dara düşmüşse belediyemizin kapısı sonuna kadar açık” dedi. Gönül belediyeciliği kapsamında sosyal yardım işleri müdürlüğümüzün çalışma alanlarını daha da genişlettik diyen Başkan Aşgın, Sosyal kart uygulaması, refakatçi misafirhanesi, hasa nakil aracı, mobil ikram aracı, evde temizlik hizmeti, evde kuaför hizmeti, ibadethane temizliği, hoş geldin bebek ziyaretleriyle 2021’ yılında hizmetlerimizi daha da taçlandırdık diye konuştu.

“Sosyal Kart uygulamasında hem esnafımız hem de hemşehrilerimiz kazandı”

2021 yılının başlarında hayata geçirdikleri Sosyal Kart uygulamasınınTürkiye’de büyük şehir belediyeleri de dahil ilk Çorum Belediyesi’nin başlattığını belirten Belediye Başkanımız Dr.

Şuan itibariyle 8 bin 200 hemşehrimiz 76 noktadan alışverişlerini rahatlıkla yapabiliyor. Bu çalışmamız sayesinde hem yerel esnafımız kazandı hem de hemşehrilerimiz evine en yakın marketten dilediği gibi alışveriş yapabilme imkânı buldu” dedi.

Refakatçi Misafirhanesi şehrin dua kapısı oldu

Türkiye’de çok az örneği bulunan refakatçi misafirhanesi hizmetinin Çorum’un dua kapısı olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, “Hitit Üniversitesi Erol Olçok Hastanesi’nin karşısında hizmete sunduğumuz 5 yıldızlı otel konforunda 16 oda 32 yatak kapasiteli Refakatçi Misafir Hanemiz Çorum’daki hastanelere tedavi olmak amacıyla köylerden, ilçelerden ve civar illerden gelen hastaların ve hasta yakınları tarafından büyük takdir görüyor dedi.”  Başkan Aşgın, 7/24 esasıyla hizmet veren misafirhanemizde 2021 yılında 2 bin 475 kişiyi misafir ettik. Bunların içerisinde hasta yakını da var öğrenciler de var.” diye konuştu.

Hasta Nakil Aracı’yla 114 kişi hastaneye taşındı

Çorum’da tedavisini olmuş evine gidecek ama imkanı olmayan vatandaşlar için başlattıkları Hasta Nakil Aracı hizmetinin de çok güzel işlere vesile olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, “Özellikle engelli ve dar gelirli hemşehrilerimiz için hizmete sunduğumuz hasta nakil aracımız yine 2021 yılında 114 kişiyi evinden alarak sağlık kuruluşuna götürdü.

Bu genelde şehir içi hizmeti olduğu gibi bazen de il dışına da hizmet veriyoruz” dedi.

Mobil İkram Aracı yaz-kış her yerde

“Kışın sıcak bir çorba yazın ise serinleten limonata ikramı ile mobil ikram aracımız hemşehrilerimizin her zaman yanında” diyen Başkan Aşgın, bu yıl içerisinde 124 faaliyette 40 bin 180 bardak ikramda bulunduklarını belirtti.

323 çocuk erkekliğe ilk adımını attı

Bu yıl sünnet şöleni de düzenlediklerini söyleyen Başkan Aşgın, “dar gelirli ailelerimizin ve yavrularının yüzlerini güldürdük. Elbiselerini aldık hıdırlıkta duamızı yaptık şehir turunun ardından çok güzel bir konserle etkinliğimizi taçlandırdık. 323 evladımız erkekliğe ilk adımlarını attılar. Darısı damatlıklarına inşallah diyorum dedi.”

Gönüllere dokunan hizmetleri artırarak sürdüreceklerini belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Gönül belediyeciliği çalışmalarımıza ek olarak 2021 yılı içerisinde 909 ev temizliği, 231 kişiye kuaförlük hizmeti, 7 bin 702 kişiye hoş geldin bebek ziyareti, bin 29 aileye taziye börek ikramı ve 113 ibadethanede yaptığımız temizlik çalışmalarımızla Çorum’umuz için aşkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

.