Çorum Haber
HV
27 MART Pazartesi 13:39

BÜYÜKŞEHİR DEPREM BÖLGESİNDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi enkaz kaldırma çalışmalarının başladığı Kahramanmaraş’ta dezenfeksiyon ve koku giderici ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2023 13:07   Güncelleme : 20-02-2023 13:07
BÜYÜKŞEHİR DEPREM BÖLGESİNDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi enkaz kaldırma çalışmalarının başladığı Kahramanmaraş’ta olası bir salgın riskine karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Kahramanmaraş'ta 23 araç ve 45 personelimiz salgın riskine karşı mücadele ediyor. Özellikle depremzedelerin kaldığı çadır kentlerde dezenfeksiyon ve koku giderici ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Sağlık ve güvenlik için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” notunu paylaştı.

ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve BelPlas ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mustafa Şener, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve BelPas olarak enkaz kaldırma çalışmalarının başlamış olduğu Kahramanmaraş merkezi ve ilçelerinde olası bir salgına meyil vermemek için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Çalışmalarımız özellikle kaldırılan enkaz alanlarında, vatandaşlarımızın yaşamış olduğu çadır kentlerde, kamu kurum ve özel stk’ların faaliyet göstermiş olduğu lokasyonları kapsamaktadır. Yürütmekte olduğumuz dezenfeksiyon ve  koku giderici çalışmalarımızı Kahramanmaraş il merkezi ve ilçelerinde 23 araç 45 personelden oluşan bir ekiple yürütüyoruz.”

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi