Gündem
Giriş Tarihi : 26-01-2022 18:42   Güncelleme : 26-01-2022 18:42

Belediyemizin karla mücadele çalışmaları takdir topladı

Belediyemizin karla mücadele çalışmaları takdir topladı

Belediyemizin karla mücadele çalışmaları takdir topladı

Belediyemiz tarafından gece gündüz sürdürülen karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak tüm mahallelerde, ana cadde ve sokaklarda devam ediyor. Belediyemizin 50 araç ve 240 personelle sürdürdüğü bu yoğun mesai, vatandaşlardan takdir topladı.

Son yılların çok karının yağdığı Çorum’da, kar yağışına karşı ekipler çalışmalarını hiç aksatmıyor. Belediyemiz kar küreme ve tuzlama ekipleri, şehrin tamamında karla mücadele çalışmalarına halen devam ediyor. Gayretli çalışmaların neticesi olarak da herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması herkesi memnun etti. Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir’in koordinasyonunda Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı personelden oluşan ekipler büyük bir gayretle karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Toplu ulaşım aksamadı

Belediyemiz tarafından tüm mahallelerde ve caddelerde yapılan karla mücadele çalışmaları, olası olumsuzlukların önüne geçti. Kar yağışı öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayan ve kar yağışı ile birlikte dört bir koldan kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdüren ekipler, toplu ulaşımda yaşanması muhtemel aksamaların da önüne geçmiş oldu. İlk günden itibaren tüm otobüs seferleri saatinde gerçekleşti. Vatandaşlar ulaşımlarını toplu taşıma araçlarıyla rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirdi.

Ara yollar ve sokaklardaki araç parkları sorun oluyor

Çorum Belediyesi kar küreme ve tuzlama ekipleri tüm mahalle ve caddelerde çalışmalarını sürdürürken tüm imkanları zorlayarak ara sokaklarda devam eden çalışmalar park halinde bulunan araçlar nedeniyle aksamalara neden olabiliyor.

Özellikle kar küreme araçları, sokaklara yapılan araç parkları nedeniyle daralan yollara girmekte zorlanıyor ve bu bölgelerde karla mücadele çalışmaları zaman zaman aksıyor. Belediye, cadde ve sokaklardaki kar küreme esnasında cadde kenarına sıyrılan karların park halindeki araçların önünü kapattığını, çalışmaların hızla ilerleyebilmesi için vatandaşlardan anlayış beklediklerini vurguladı.

Vatandaş, karla mücadele çalışmalarını takdir etti

Karla mücadele çalışmaları vatandaşlar tarafındın takdirle karşılandı. Kar yağışının ilk görüldüğü andan itibaren çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipleri vatandaşlar takdir etti.

Çorum Belediyesi’nin tüm ekipleriyle büyük bir gayret içerisinde çalıştığını belirten vatandaşlar “Belediyemize teşekkür ediyoruz. Tüm personel, güzel bir çalışma yapıyor. Şuanda da çalışmalarını hala sürdürüyorlar.Yoğun bir kar yağışı var ama bütün yollarımızı açtılar. Bütün çalışanlara teşekkür ediyorum.Ben Çorumlu değilim ama çalışmalarınızı beğendim.Böyle bir kar 10 yıldır yoktu. Belediyemiz güzel çalışıyor. Çalışmalardan memnunuz.Aşkla çalışıyor başkanımız.” ifadelerini kullandı.